WHATSAPP
SERVİS KAYIT SORGULAMA
ÜRÜNLERİMİZ
Ürünlerimiz / ENJEKSİYON SİSTEMİ
KATALİTİK KONVEKTÖR TEMİZLEME KİMYASALI
Ne işe yarar ne fayda sağlar?

Tüm katalitik konvertör tiplerini ve partikül fitrelerini 9900 kimyasalı ile birlikte ölçülebilir değerler sunarak gerçek anlamda temizler.

Temizlik performansı Türkak onaylı Tofaş-Ar-Ge Labaratuvar test sonuçlarıyla kanıtlanmış, pazardaki tek katalitik konvertör temizleme kimyasalıdır.

Katalitik konvertörün mikro odacıkları içinde birikerek egzoz gazı çıkışına engel teşkil ederek geri basınç yaratan, böylelikle aracın performansını düşüren yakıt tüketimini arttıran tüm kurum, vernik ve sakızımsı kirletici maddeleri katalitik konvertörden ve partikül filtresinden dışarı atılmasını sağlar. Katalitik konvertörün değiştirilmesi veya iptal edilmesi gibi gereksiz ve pahalı çözümlere gerek bırakmaz.

Patentli özel formülü deterjan bazlı olup köpük yapılı bir kimyasaldır. Solvent ve diğer solvent türevi çözücüleri içermediği için katalitik konvertör, lambda sensörü , partikül filtresi ve motorun hiç bir parçasına geçici ve kalıcı zararı yoktur.% 100 güvenlidir.

2 D ayrıca tüm hava giriş sistemindeki;

  1. Gaz kelebeği ağzı,
  2. Emme manifold girişi,
  3. Emme manifold kanalları ve
  4. Emme supaplarını temizleyerek motorun hava alma kapasitesini maksimize eder ve yanma verimini yükselterek yakıt ekonomisi sağlar.
2 D ek olarak,

  1. Intercooler ve turbo palleri,
  2. EGR valfini de temizler. Özellikle EGR valfinin sıkışıp açık kalmasını engeller, sıkışmış olanları açar ve rahat çalışmasını sağlar(mekanik olarak kilitlenmiş olanlar hariç).

Kurum yükü ve kirliliğinden dolayı sıkışmış olan segmanları özel uygulama yöntemi kullanarak* rahatlatır ve çalışır hale getirir. Sıkışmış segmanlardan dolayı yağ yakan araçların yağ yakmasını ve yağ kaybetmesini engeller. İşçilik ve parça tasarrufu sağlar, hızlı çözüm üretir.

Yağ yakmadan dolayı veya yüksek egzoz gazları değerlerinden dolayı emisyon testlerinden geçemeyen araçların emisyon testlerinden geçmesini sağlar.

Normal koşullarda 1 şişe veya kutu kimyasal 120 beygir gücü araç için yeterlidir.

Nasıl Kullanılır ve Nasıl Etkili Olur?

7 Bölgede Tüm Sistem Temizliği

Aracın akış metresi veya hava kütle ölçer’den sonraki hava girişlerinden (ürün akış metre veya hava kütle ölçer üzerine sıkılmamalı ve bu noktalardan uygulanmamalıdır) olan gaz kelebeği veya emme manifold ağzından gerekli durumlarda özel püskürtme hortumu kullanılarak uygulanmalıdır.

Köpük yapılı olan sıvı yavaş, yavaş sıkılmalıdır. Deterjan köpüğü yapısındaki kimyasal kurum ve diğer kirletici maddeleri önce yavaş yavaş yapıştıkları yüzeylerde yumuşatır daha sonra yüzey çekim kuvveti ile yapısına alır.

Böylece hava giriş ağzı, emme manifold kanalları, EGR valf, intercooler, emme supapları, lambda sensörü ve de katalitik konvertör üzerindeki tüm kirletici madde ve kurumları egzoz yoluyla yanmış gaz olarak dışarı atar.
2D ürününün uygulaması sırasında motor sıcak olmalı ve işlemin bir kısmı rölantide motor devrinde, diğer kısmı 1200-1500 motor devrinde yapılmalıdır. 2B ürünü bir kerede tamamen değil, yavaş yavaş yaklaşık 10 küçük püskürtmeyle verilerek işlem tamamlanmalıdır. Araç yaklaşık olarak 10 dakika kadar motora hafif yüklenerek kullanılması durumunda maksimum etki derhal alınacaktır.

2D ile 7 değişik bölgede temizlik yapılmaktadır. Bu temizlik sırasında, ürün solvent değil deterjan köpüğü yapısında olduğu için, motorun yağ film tabakalarına ve dolayısıyla motora asla zarar vermemektedir. Solvent bazlı ya da içersinde inceltici olan kimyasallar, temizlik yaptıkları esnada yağ filmini bozarak motora kısa, orta veya uzun vade kesinlikle zarar vermektedirler.

Ayrıca 2D temizlik yaptığı bu 7 değişik bölgedeki yüzeylerin üzerinde kaygan bir film tabakası oluşturarak kurum ve diğer kirletici maddelerin tekrar oluşum süreçlerini uzatmaktadır.

2B ile yapılan temizleme sonucunda aracın motorunun hava alma kapasitesi tekrar %100 kapasiteye ulaştırarak motorun kompresyon oranının ve volümetrik verimini maksimize eder. Ayrıca 2B ile tek bir aşamada mükemmel olarak temizlenen lambda sensörü ve de katalitik konvertör de aracın motorunun % 100 verimli çalışmasını garanti eder, yakıt ekonomisi sağlanır ve motordan tam güç alınır, egzoz emisyon değerleri azalır.
GÖKAR OTOMOTİV


Web Tasarım Medyatör

Şeker Mh. 10. Sk No:9, Yeni Sanayi 38000 KAYSERİ

Tel : 0.352 332 21 41       Gsm : 0.537 408 20 19

E-posta : bilgi@gokarotomotiv.com